Mazaye | Zakręcone
15828
post-template-default,single,single-post,postid-15828,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,vertical_menu_enabled,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-5.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.3.4,vc_responsive

Zakręcone

Czym kręcić włosy?

02 Feb Zakręcone

Która z nas nie marzy o pięknych, bujnych lokach? Gdy natura obdarzyła Was prostymi włosami – bez obaw! Istnieje cały szereg sposób na uzyskanie pięknego skrętu.

Bardzo ważne jest już same przygotowanie włosów do kręcenia. Gdy do tego celu planujemy zastosować lokówkę, prostownicę czy termoloki, nie zapomnijmy o nałożeniu na pasma specjalnego preparatu termoochronnego w formie spray’u, emulsji czy kremu, dzięki czemu zapewnimy naszym włosom ochronę przed niekorzystnym działaniem wysokich temperatur. By nadać im objętości, zaaplikować można na nie także piankę.

Wałki

Panuje tutaj następująca zasada – im większe wałki, tym skręt włosa będzie delikatniejszy. Najlepiej nakładać je na lekko wilgotne włosy rozpoczynając od góry. Łapiemy wąskie pasemko, a następnie owijamy je wokół wałka – od końcówek aż po nasadę. Gdy już zawiniemy wszystkie włosy, suszymy je suszarką lub pozostawiamy do wyschnięcia. Następnie zdejmujemy wałki i utrwalamy całość lakierem.

Lokówka

W zależności od kształtu lokówki oraz jej grubości, uzyskać możemy zróżnicowane efekty. Po wysuszeniu pasm, dzielimy je na 3 – 4 partie, spinamy klipsami, a następnie oddzielamy cienki pasma włosów, nakręcamy na kilka sekund na lokówkę i uwalniamy zawijając lok palcami.

Termoloki

Nakręcanie włosów na termoloki bardzo przypomina nakładanie wałków. Jedyną różnicą jest fakt, że te pierwsze podgrzewa się elektrycznie w specjalnym pojemniku. Gdy już nakręcimy termoloki, pozostawiamy je na około 10 – 15 minut, a następnie rozwijamy i utrwalamy lakierem do włosów.

Prostownica

Kręcenie włosów przy jej pomocy wymaga pewnej wprawy. Robi się to w sposób następujący – wydzielamy pasemko, chwytamy je w połowie prostownicą, skręcamy ją wokół własnej osi, a następnie ciągniemy w dół.